Monday Jun 03, 2024
#50 Refundacja in vitro - prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa
Czy program refundacji in vitro zwiększy akceptację leczenia niepłodności tą metodą? Czy wpłynie na wskaźniki demograficzne w Polsce? Czy zaangażowanie finansów publicznych w leczenie niepłodności to dobra inwestycja? Dlaczego w programie ustalono górną granicę dla kobiet i mężczyzn i z czego wynika ustanowienie jej na wskazanym poziomie? I czy z refundacji mogą skorzystać wszyscy, którzy potrzebują leczenia tą metodą?
Zapraszamy na rozmowę z prof. dr hab. n. med. Rafałem Kurzawą, prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, członkiem zespołu opracowującego kryteria programu refundacji in vitro oraz dyrektorem medyczny TFP Fertility Poland.
Plan odcinka:
0:40 - Refundacja in vitro w Polsce na tle refundacji w innych państwach Europy
0:57 - Kryterium wieku - z czego wynikają ograniczenia wieku w programie?
8:20 - Czy program refundacji obniży średnią wieku pacjentów korzystających z in vitro?
10:40 - Medyczne wskazania kwalifikujące do refundacji in vitro
14:05 - Czy singielki i pary jednopłciowe mogą skorzystać z refundacji?
15:28 - Dla kogo refundacja dawstwa gamet i zarodków?
20:44 - 4+2+6 - jakie procedury in vitro oferuje program refundacji?
24:34 - Dlaczego program nie pozwala na współfinansowanie dodatkowych procedur przez pacjentów?
32:40 - Czy z programu będą mogły skorzystać pary starające się o kolejne dziecko? dlaczego warto inwestować w leczenie niepłodności?
35:50 - Refundacja in vitro a wzrost akceptacji społecznej dla leczenia niepłodności tą metodą
----------------
🗣 Prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa - prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, członek zespołu opracowującego kryteria programu refundacji in vitro, dyrektor medyczny TFP Fertility Poland, członek wielu towarzystw naukowych, w tym ESHRE i ASRM.
Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej. Obronił rozprawę doktorską z dziedziny embriologii i medycyny rozrodu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W 1996 roku uzyskał I, a w 1999 roku II° specjalizacji w zakresie ginekologii i położnictwa. Specjalista w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz embriolog z najwyższym, europejskim stopniem specjalizacji Senior Clinical Embryologist ESHRE.
Głównymi dziedzinami ginekologii, którymi się zajmuje, są: kompleksowe leczenie niepłodności oraz chirurgia ginekologiczna. Oprócz pracy klinicznej prowadzi aktywną działalność naukową z dziedziny medycyny reprodukcji. Jest autorem szeregu prac naukowych dotyczących problematyki niepłodności.
-----------------
Podcast powstał dzięki wsparciu partnera - firmy Merck Group
-----------------
#ivf #invitro #refundacjainvitro #refundacjaivf #takdlainvitro #niepłodność #starania
Comments (0)
To leave or reply to comments, please download free Podbean or
No Comments
To leave or reply to comments,
please download free Podbean App.